Champions League: Ο Παπανικολάου «σφράγισε» με γκολάρα την πρόκριση της Ρακόβ (video)
EPA/Waldemar Deska

Champions League: Ο Γιάννης Παπανικολάου σκόραρε ένα πολύ όμορφο τέρμα κι έβαλε το… κερασάκι στη γλυκιά τούρτα της πρόκρισης για τη Ρακόβ.

Η πολωνική ομάδα επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της κόντρα στη Φλόρα και στο Ταλίν.

Με το 1-0 του πρώτου αγώνα, επικράτησαν με το εντυπωσιακό 3-0 στην Εσθονία και προκρίθηκαν στον δεύτερο προκριματικό του Champions League.

Ο Παπανικολάου, ο οποίος έπαιξε βασικός κι έβγαλε «90λεπτο» σκόραρε στο 85ο λεπτό, διαμόρφωσε το αποτέλεσμα για τη Ρακόβ, σημειώνοντας ένα πολύ όμορφο γκολ.

Στη βασική ενδεκάδα, βγάζοντας όλο το ματς, βρέθηκε κι ο άλλος Έλληνας των φιλοξενούμενους, Στράτος Σβάρνας.

Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ