Champions League Γυναικών: Δεύτερο τρόπαιο για την Μπαρτσελόνα!

Champions League Γυναικών: Κάνοντας τεράστια ανατροπή η Μπαρτσελόκα κατέκτησε το τρόπαιο επικρατώντας 3-2 της Βόφλφσμπουργκ στον τελικό του Αϊντχόφεν.

Τελικός αντάξιος της αξίας των δύο ομάδων. Ο αγώνας που έκρινε την ομάδα που κατέκτησε το Champions League στις γυναίκες, διεξήχθη στο «Φίλιπς Στάντιον» του Αϊντχόφεν στην Ολλανδία. Στο κατάμεστο γήπεδο η Μπαρτσελόνα πανηγύρισε την κατάκτηση του δεύτερου τροπαίου της ιστορίας της, επικρατώντας της Βόλφσμπουργκ με 3-2.

Οι «μπλαουγκράνα» έκαναν επική ανατροπή, καθώς βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στο ημίχρονο και με τρία τέρματα στο δεύτερο μέρος, πανηγύρισαν το Champions League που ήταν και ο μεγάλος τους στόχος.

Οι Γερμανίδες προηγήθηκαν με την Παγιόρ στο 3’, για να κάνει το 2-0 η Ποπ στο 37’. Η Γκουιχάρα μέσα σε δύο λεπτά στην αρχή του δευτέρου μέρους (48’ και 50’) με δύο δικά της τέρματα έκανε το 2-2. Για να έρθει η Ρόλφο στο 70’ να κάνει το 3-2 για τις Ισπανίδες.

Η Μπαρτσελόνα μετρά τρεις συνεχόμενους τελικούς κι αυτό ήταν το δεύτερο τρόπαιο που κατακτά.

Πηγή: Newsbomb.gr

Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό