Champions League: Η Κοπεγχάγη τη «μάχη» της εξέδρας, η Ντόρτμουντ το προβάδισμα (videos)
SCREENSHOT

Ένα επτάλεπτο «φωτιά» έδωσε το προβάδισμα με 2-0 στην Ντόρτμουντ κόντρα στην Κοπεγχάγη

Η Κοπεγχάγη είδε τους οπαδούς της να κλέβουν την παράσταση στο εκτός έδρας ματς με την Ντόρτμουντ, ωστόσο εντός αγωνιστικού χώρου κυρίαρχη ήταν η Ντόρτμουντ. Οι Βεστφαλοί δεν πτοήθηκαν από το εντυπωσιακό κορέο και τους αναμμένους πυρσούς των οπαδών της Κοπεγχάγης και με δυο γκολ σε επτά λεπτά έκαναν το 2-0 στο πρώτο μέρος.

Συγκεκριμένα ο Ρόις στο 35ο λεπτό έκανε το 1-0, για να έρθει ο Γκερέιρο στο 42΄να νικήσει την άμυνα των Δανών για το 2-0.

Δείτε τις φάσεις

Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας