Champions League: Ματσάρα στη Λισαβόνα, 2-1 ο Άγιαξ στο ημίωρο! (Videos)

Champions League: Τρεις φορές σκόραραν παίκτες του Άγιαξ στο πρώτο μισάωρο κόντρα στην Μπενφίκα, με το ένα στη λάθος εστία!

Εξαιρετικό παιχνίδι στη Λισαβόνα, με τον Άγιαξ να πετυχαίνει τρία γκολ στο μισάωρο, αν και το ένα ήταν αυτογκόλ. Η Ολλανδική ομάδα φιλοξενείται απ’ την Μπενφίκα για την πρώτη αναμέτρηση των «16» του Champions League. Και χρειάστηκε 18 λεπτά για να αλλάξει τις ισορροπίες στο «Ντα Λουζ».

Ο Ντούσαν Τάντιτς σε εκείνο το λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Έγινε γύρισμα από δεξιά και με τη μία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου.

Η ισοφάριση για τους «αετούς» δεν άργησε να έρθει. Οκτώ λεπτά μετά (26’) ο Αλέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ισοφαρίζοντας άθελά του για την Μπενφίκα!

Ο επιθετικός του «Αίαντα» πήρε το αίμα του πίσω μόλις ένα τρίλεπτο μετά. Ο Αλέ αυτή τη φορά σκόραρε στη σωστή εστία, για το 1-2 των Ολλανδών.

Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Στην Πλατεία Κοτζιά το Fan Festival
Ο ΠΑΟΚ σήκωσε την «κούπα» στο «γήπεδο» του Novasports!
Ιστιοπλοΐα: Φινάλε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite του Ιέρ
Τένις: Πτώση για Τσιτσιπά