Αντίπαλος Ολυμπιακού: Προβάδισμα για Μάλμε, 2-1 τη Ρέιντζερς

Τη νίκη με 2-1 επί της Ρέιντζερς πήρε η Μάλμε, με τους Σκωτσέζους πάντως να μένουν στο παιχνίδι της πρόκρισης με γκολ στο 95'.

Οι Σουηδοί κατάφεραν να πάρουν σημαντικό προβάδισμα κόντρα στους Πρωταθλητές Σκωτίας, σκοράροντας δύο φορές μέσα σε δύο λεπτά στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.

Πρώτα ο Ράικς άνοιξε το σκορ με ωραίο γύρισμα μετά από μπαλιά του Μπιρμάντσεβιτς, στο 47', ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Σέρβος ήταν αυτός που έκανε το 2-0 από κοντά (49').

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ ωστόσο κατάφερε να αυξήσει τις ελπίδες της για πρόκριση την ύστατη στιγμή, με τον Ντέιβις να σκοράρει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Για τους γηπεδούχους, έπαιξε για 88 λεπτά ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ, Τσόλακ.

Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα playoffs τον νικητή του ζευγαριού του Ολυμπιακού με τη Λουντογκόρετς.