Champions League: Το πέναλτι που έβαλε «φωτιά» στο Μπαρτσελόνα-Παρί και τα γκολ Μέσι και Μπαπέ

Champions League: Η Μπαρτσελόνα πήρε προβάδισμα με πέναλτι του Μέσι, σε μια φάση που προκάλεσε αντιδράσεις για την Παρί - Η απάντηση των Γάλλων με τον Μπαπέ.

Συγκεκριμένα στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης ο Φρένκι Ντε Γιονγκ έπεσε στην περιοχή έπειτα από μαρκάρισμα του Κουρζάβα με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι μετά και από την εξέταση του VAR. Ο Λιονέλ Μέσι το εκτέλεσε για το 1-0 σε μια φάση που σήκωσε αντιδράσεις από τους Γάλλους.

Στο 32ο λεπτό οι παίκτες της Παρί άλλαξαν ωραία την μπάλα με τον Βεράτι να πασάρει στον Μπαπέ που έκανε με σουτ το 1-1 πετυχαίνοντας το εκτός έδρας γκολ που ήθελε τόσο πολύ η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο.