Φερεντσβάρος-Μπαρτσελόνα: Γκολάρα με τακουνάκι ο Γκριεζμάν! (Video)

Φερεντσβάρος-Μπαρτσελόνα: Οι Καταλανοί κάνουν… περίπατο στην Ουγγαρία, με το γκολ του Γάλλου να «κλέβει» την παράσταση!

Μέσα σε ένα ημίχρονο η Μπαρτσελόνα ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς στη Βουδαπέστη απέναντι στη Φερεντσβάρος. Οι Καταλανοί μπήκαν εξαιρετικά στο παιχνίδι και μέσα στο πρώτο μισάωρο είχαν φτάσει το σκορ στο 3-0!

Το τέρμα που… έκλεψε τις εντυπώσεις, πάντως, ήταν αυτό του Γκριεζμάν! Ο Γάλλος στο 14’ άνοιξε το σκορ για τους «μπλαουγκράνα με εκπληκτικό τρόπο. Συνδυάστηκαν οι φιλοξενούμενοι, ο Ζόρντι Άλμπα βγήκε από αριστερά κι έκανε το γύρισμα.

Εκεί βρισκόταν ο Γκριεζμάν. Ο Γάλλος όπως του ήρθε η μπάλα, τη βρήκε εκπληκτικά με τακουνάκι και την πέρασε κάτω απ’ τα πόδια του τερματοφύλακα της Φερεντσβάρος!

Το 0-2 ήρθε απ’ τον Μπρέιθγουεϊτ και πάλι μετά από γύρισμα απ’ τα αριστερά, ασίστ του Ντεμπελέ και προβολή του σκόρερ για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Όλα αυτά στο 20’. Οκτώ λεπτά αργότερα με πέναλτι του Ντεμπελέ έγινε το 0-3!

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ