Champions League: Ο Μίλερ έσωσε την Μπάγερν και έκανε την Ατλέτικο να «τρέχει»

Champions League: Παρότι είχε το πάνω χέρι για 86 λεπτά τελικά η Ατλέτικο Μαδρίτης είδε την Μπάγερν Μονάχου να παίρνει την ισοπαλία (1-1) με γκολ του Μίλερ και πλέον οι Ισπανοί θα παίξουν την πρόκριση την τελευταία αγωνιστική απέναντι στην Σάλτσμπουργκ.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης καιγόταν για τους βαθμούς και τους κρατούσε ως το 86ο λεπτό αλλά υπολόγισε δίχως τον Τόμας Μίλερ, ο οποίος χτύπησε και έδωσε τελικά την ισοπαλία (1-1) στην Μπάγερν Μονάχου εκτός έδρας.

Πλέον η Ατλέτικο Μαδρίτης θα παίξει τον δικό της τελικό για την δεύτερη θέση του γκρουπ την επόμενη εβδομάδα στην Αυστρία, απέναντι στην Σάλτσμπουργκ, ενώ η Μπάγερν Μονάχου είδε το σερί της να σταμτάει στις 15 σερί νίκες, αλλά απέδειξε ότι ούσα πρωταθήτρια Ευρώπης είναι... πολύ σκληρή για να πεθάνει.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Ζοάο Φέλιξ για να απαντήσει στο 86ο λεπτό ο Τόμας Μίλερ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Λοκομοτίβ Μόσχας 3

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα