Champions League: Η Σαχτάρ σοκάρει τη Ρεάλ! (Videos & Photos)

Κάνει… πλάκα η Σαχτάρ Ντόνετσκ που προηγείται με 3-0 μέσα στο «Αλφρέδο Ντι Στέφανο» της Μαδρίτης βάζοντας πολύ δύσκολα στη Ρεάλ!

Η απόλυτη ψυχρολουσία για τη Ρεάλ Μαδρίτης που βρίσκεται με την… πλάτη στον τοίχο απέναντι στη Σαχτάρ Ντόνετσκ! Οι Ουκρανοί κάνουν εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο κόντρα στη «βασίλισσα» και πήγαν στην ανάπαυλα με υπέρ τους σκορ 3-0!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 29ο λεπτό, όταν ο Κομιένκο έκανε το σλάλομ από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και μόλις πήγαν πάνω του οι αμυντικοί, άνοιξε ωραία στον Τετέ που αμέσως σούταρε με την μπάλα να περνά κάτω απ’ τα πόδια του Βαράν και να καταλήγει στα δίχτυα του Κουρτουά!

Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, η ομάδα του Λουίς Κάστρο διπλασίασε τα τέρματά της. Ο Τετέ σούταρε ξανά, ο Κουρτουά έδιωξε, όμως η μπάλα πήγαινε πάνω στον Ντετίνιο και ο Βαράν προσπαθώντας με υπερένταση να διώξει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με προβολή!

Κι ενώ η Ρεάλ ήταν ακόμη… ζαλισμένη προσπαθώντας να συνέλθει μήπως και βρει γκολ πριν το τέλος του πρώτου 45λεπτου, η Σαχτάρ «χτύπησε» και πάλι στο 42! Ο Τετέ έφυγε στο χώρο, με τον εκπληκτικό Βραζιλιάνο να κάνει ασίστ με… τακουνάκι στον επερχόμενο Σόλομον, ο οποίος δε δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-3!

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League