Η Μπάγερν… έκρυψε την μπάλα και ο Κομάν την έστειλε στα δίχτυα! (video & photos)

Στο 59ο λεπτό του μεγάλου τελικού ο Κίνγκσλεϊ Κομάν κε κεφαλιά μετά από ωραίο Γερμανικό συνδυασμό, βάζει μπροστά στο σκορ την Μπάγερν Μονάχου!

Η Μπάγερν Μονάχου ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ανοίγει το σκορ στη Λισαβόνα! Οι Βαυαροί σε ένα δεύτερο μέρος που μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχε και πολλές συγκινήσεις, πήραν προβάδισμα κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμάν μετά από εξαιρετικό συνδυασμό που… έκρυψαν την μπάλα.

Με γρήγορη εναλλαγή στις πάσες, ο Γκνάμπρι από δεξιά βρήκε τον Μίλερ εντός περιοχής, αυτός γύρισε στον Κίμιχ, ο τελευταίος σέντραρε ιδανικά για το σημείο που βρισκόταν ο Κομάν. Ο Γάλλος που προέρχεται απ’ τις ακαδημίες της Παρί με άψογη κεφαλιά στην γωνιά του Νάβας… έσπασε το 0-0 και έβαλε μπροστά την Μπάγερν!

Αυτό το τέρμα δίνει προβάδισμα στην ομάδα του Μονάχου και αναγκάζει τους Γάλλους να ρισκάρουν λίγο περισσότερο, στοιχείο που θα τους κάνει πιο ευάλωτους ανασταλτικά.