Απάντησε με Ζοάο Φέλιξ στη Λειψία η Ατλέτικο (video+photos)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης απάντησε στο γκολ της Λειψίας, με την ατομική ενέργεια και το πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος ο Ζοάο Φέλιξ για την ισοφάριση στον προημιτελικό του Champions League.

Τις συγκινήσεις που δεν… χάρισε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Λειψίας με την Ατλέτικο Μαδρίτης, χάρισε το δεύτερο! Οι Γερμανοί πήραν προβάδισμα στο 51’ με τον Όλμο, όμως, οι «ροχιμπλάνκος» μετά από ένα 20λεπτο απάντησαν και έφεραν το ματς στα ίσα.

Ο Ζοάο Φέλιξ, που τον έριξε στο ματς στο 58’ ο «Τσόλο» Σιμεόνε, έκανε μια ατομική ενέργεια και κατάφερε να κερδίσει πέναλτι από τον Κλόστερμαν, ο οποίος δεν μπορούσε να τον σταματήσει αλλιώς παρά μόνο να τον ανατρέψει. Το next big thing του πορτογαλικού κι ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, ανέλαβε και την εκτέλεση για να κάνει το 1-1 και να φέρει τον προημιτελικό στα ίσα δίνοντας νέο ενδιαφέρον.