Μπαρτσελόνα – Νάπολι: Έγινε του… VAR και 3-1 στο ημίχρονο! (videos+photos)

Εντυπωσιακό το τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου στο «Καμπ Νου» με ένα ακυρωθέν γκολ και δυο πέναλτι με τη χρήση του VAR!

Με το γρήγορο γκολ του Λενγκλέ και το «μαγικό» τέρμα του Λιονέλ Μέσι, η Μπαρτσελόνα πήρε προβάδισμα απέναντι στη Νάπολι κι έφτασε ακόμα πιο κοντά στους «8» του Champions League.

Στο 30’ της αναμέτρησης ο Μέσι έκανε ένα ακόμα «μαγικό», έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά μετά από αρκετή ώρα εξέτασης της φάσης στο VAR, το γκολ ακυρώθηκε.

Μπαίνοντας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ωστόσο, σε μια πολύ περίεργη φάση με πρωταγωνιστή τον Αργεντινό και τον Κουλιμπαλί, όπου πάλι έγινε χρήση του VAR και μάλιστα για ώρα, εν τέλει καταλογίστηκε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σουάρες, καθώς ο Μέσι έδειχνε να πονάει, και δεν αστόχησε για το 3-0 της ομάδας του Κίκε Σετιέν.

Στην… επόμενη φάση, ο Ράκιτιτς υπέπεσε σε παράβαση μέσα στην περιοχή της Μπαρτσελόνα, με τον Τσακίρ αυτή τη φορά να είναι πολύ σίγουρος και να μη χρειάζεται το VAR για να καταλογίσει το πέναλτι υπέρ της Νάπολι. Ο Λορέντσο Ινσίνιε πήρε την ευθύνη και δεν αστόχησε, για να διαμορφώσει το 3-1 του πρώτου ημιχρόνου.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι