Champions League: Πήγε για… γκολ έπος ο Ρονάλντο, σκόραρε τελικά η Λιόν! (videos)

«Γεμάτο» πρώτο ημίχρονο στη Γαλλία, με τη Λιόν να προηγείται 1-0 της Γιουβέντους.

Δυνατή «μονομαχία» ανάμεσα στη Λιόν και τη Γιουβέντους στους «16» του Champions League, με τους Ιταλούς να μπαίνουν πιο δυνατά στο ματς αλλά τους Γάλλους να είναι αυτοί που κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πήγε να βάλει… μαγικό γκολ με λόμπα, αλλά δεν τα κατάφερε.

Λίγα λεπτά αργότερα, η Λιόν ήταν αυτή που βρήκε δίχτυα με τον Λούκας Τουσάρ στο 31’ της  αναμέτρησης.

Το γκολ έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους που βελτιώθηκαν, με τον Ρονάλντο να μην μπορεί να βοηθήσει ιδιαίτερα τη Γιουβέντους.

Μάλιστα, η Λιόν είχε δοκάρι και θα μπορούσε να έχει πετύχει και δεύτερο γκολ αν ο Μαρσέλο ήταν εύστοχος!

Παναθηναϊκός Aktor: Στο ΟΑΚΑ για τον... τελικό ο Δ. Γιαννακόπουλος
Παναθηναϊκός: Ατομικό για Μπερνάρ και Ιωαννίδη
Παναθηναϊκός Aktor: Με τον Χουάντσο οι “πράσινοι”, εκτός ο Μπάλντγουιν
Παναθηναϊκός AKTOR: Ξεσήκωσε το ΟΑΚΑ ο Κέντρικ Ναν!