Champions League: «Κάζο» για Ρεάλ Μαδρίτης, μεγάλο διπλό της Σαχτάρ (videos)

Η Κλαμπ Μπριζ έκανε την έκπληξη και έφυγε με το 2-2 από την έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης-Με το 2-1 από την έδρα της Αταλάντα έφυγε η Σαχτάρ Ντόνετσκ

Η Ρεάλ είδε το «χάρο με τα μάτια» της στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», αλλά κατόρθωσε να επιστρέψει από το 0-2 που έχανε στο ημίχρονο απέναντι στην Μπριζ και να «σώσει» τουλάχιστον ένα βαθμό, την πρώτο της στον 1ο όμιλο. Η βαριά ήττα της πρεμιέρας από την Παρί Σεν Ζερμέν (0-3) είχε αφήσει το αποτύπωμά της στη «βασίλισσα», που δέχθηκε δύο «φθηνά» γκολ από τον Εμανουέλ Ντενίς στο πρώτο μισό του αγώνα, με τον Ζινεντίν Ζιντάν να αλλάζει στο ημίχρονο τον Τιμπό Κουρτουά, που έφερε μεγάλη ευθύνη για το 0-1.

Στην επανάληψη η «βασίλισσα» πίεσε, η Μπριζ όμως τη έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-3 και τελικά το πλήρωσε, καθώς ο Σέρχιο Ράμος (με συνδρομή του VAR) στο 56΄ και ο Κασμίρο στο 85΄ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, αφού όμως οι Βέλγοι έπαιζαν ήδη με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ρούουντ Φόμερ, ένα λεπτό πριν το 2-2.

Στο «Σαν Σίρο», η Σαχτάρ Ντόνετσκ υποχρέωσε σε δεύτερη ήττα σε δύο αγώνες την Αταλάντα (είχε χάσει από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ), σκοράροντας στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σόλομον, σε ένα παιχνίδι που οι Ουκραντοί χρειάστηκε να κάνουν ανατροπή, «ρεφάροντας» την εντός έδρας ήττα τους από τη Μάντσεστερ Σίτι στην πρεμιέρα.

Super League: Πρωτάθλημα… μέσης ταχύτητας
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ - Μπριζ, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός και Στέφανο Τσιτσιπά
Ραντεβού με την ιστορία έχουν ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα και ο Ολυμπιακός στην Πόλη!
Elite League: Νίκες για Μίλωνα, Ηρακλή και Ψυχικό