Ολυμπιακός – Τότεναμ: Σε πέντε λεπτά «παγώνουν» το Φάληρο οι Κέιν, Μόουρα (videos+photos)

Ολυμπιακός – Τότεναμ: Με γκολ στο 20’ και το 25’ οι Λονδρέζοι… πάγωσαν το «καυτό» Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Τότεναμ στο «καμίνι» του Γεώργιος Καραϊσκάκης. Ο κόσμος του δημιούργησε τρομερή ατμόσφαιρα, η ομάδα έπαιξε αρκετά καλά στο πρώτο 20λεπτο και είχε κλασικές ευκαιρίες κι ένα δοκάρι, αλλά η ποιότητα της ομάδας του Ποτσετίνο έκανε τη διαφορά.

Στο 20’ ο Χάρι Κέιν κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα, ενώ στο 25’ ο Λούκας Μόουρα με μια… ρουκέτα έξω από την περιοχή «εκτέλεσε» τον Σεμέδο για το 0-2 της Τότεναμ κόντρα στον Ολυμπιακό…

Δείτε τα γκολ της Τότεναμ…

Ολυμπιακός - Τότεναμ 0-1: Το γκολ του Χάρι Κέιν

Ολυμπιακός-Τότεναμ 0-2: Το γκολ του Λούκας Μούρα

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ