Άγιαξ-ΠΑΟΚ 3-2: Τον λύγισαν τα... πέναλτι και ο Άγγλος Πόουσον!
44 SHARES

Ο ΠΑΟΚ ήταν καταπληκτικός στην Ολλανδία, κοίταξε στα μάτια τον Άγιαξ αλλά ηττήθηκε με 3-2 και θα συνεχίσει στα play offs του Europa League - «Παραφωνία» ο Άγγλος ρέφερι Πόουσον

Ηττήθηκε από τον Αγιαξ, στη ρεβάνς για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League (σ.σ. 2-2 το πρώτο ματς στην Τούμπα), με 3-2 και θα συνεχίσει τη ευρωπαϊκή διαδρομή του στα play offs του Europa League, με αντίπαλο τη Σλόβαν Μπραντισλάβας.

Ο δικέφαλος εκτός από την ποιότητα του Άγιαξ που κυριολεκτικά τα χρειάστηκε, είχε να αντιμετωπίσει και την διαιτησία του Άγγλου ρέφερι Πόουσον ο οποίος «έπαιξε» φουλ... έδρα ειδικά μετά το 0-1 που πάγωσε το Άμστερνταμ.

Ο Μπίσεσβαρ έδωσε το προβάδισμα στον «Δικέφαλο» στο 23ο λεπτό και ο Τάντιτς, με πέναλτι, στο 43ο λεπτό έκανε το 1-1. Ο Σέρβος, νωρίτερα (32ο λεπτό) έχασε πέναλτι, με τον Πασχαλάκη να διώχνει την μπάλα.

Στο 79ο λεπτό, με κεφαλιά, ο Ταλιαφίκο έδωσε τα ηνία στον Αγιαξ (2-1) και στο 85ο λεπτό, με νέο πέναλτι, ο Τάντιτς «έγραψε» το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα (94ο λεπτό) ο Μπίσεσβαρ.

Άγιαξ: Ονάνα, Μαζράουι, Φέλτμαν, Μαρτίνες, Ταλιαφικο, Φαν Ντε Μπεκ (Ντε Βιτ 90′), Μαρίν (Ντεστ 46′), Μπλιντ, Νέρες (Χούντελαρ 78′), Ζίγιεκ, Τάντιτς.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Γιαννούλης, Βαρέλα, Κρέσπο, Ελ Καντουρί, Εσίτι (Μίσιτς 82′), Ζαμπά (Λημνιός 71′), Μπίσεσβαρ, Πέλκας (Σφιντέρσκι 63′), Άκπομ.

ΟΑΕΔ: 14 ανοιχτά προγράμματα για πάνω από 50.000 θέσεις εργασίας
Ιωνικός: Το τρελό σερί του Κρητικού
Κοινωνικό μέρισμα - Αναλυτικός οδηγός: Πότε ανοίγει η πλατφόρμα
Κέρδισαν Παναθηναϊκός και μπάσκετ!

Μαζεύει φύλλα δάφνης και φτιάχνει δαφνέλαιο για τα μαλλιά της! Μάθετε πώς θα το κάνετε κι εσείς (video)

The Voice: Λύγισε η Έλενα Παπαρίζου! Έβαλε τα κλάματα on air - Τι συνέβη; (Photos-Video)

Ζώδια σήμερα 07/12: Ό,τι πρέπει να γίνει, θα γίνει

Πονόλαιμος; Αυτό είναι το πιο απλό τρικ για να τον αντιμετωπίσεις

Καλιφόρνια: Έριξε γροθιά σε πούμα για να σώσει τον σκύλο της

Ποιες γυναίκες κινδυνεύουν περισσότερο από οστεοπόρωση (εικόνες)

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Ολυμπιακός: Έτσι «βάφτηκε πράσινο» το ντέρμπι (video)

Νίκη Κάρτσωνα: Διπλή γιορτή στο σπίτι της - Οι ευχές και η φώτο με το σύζυγό της (pics)

Ετρωγαν 7 καρύδια κάθε μέρα! Το αποτέλεσμα θα σας κάνει να μπείτε κι εσείς στη διαδικασία (video)