Άγιαξ – Τότεναμ: Δυο γκολ σε τέσσερα λεπτά ο τρομερός Μούρα (videos)

Άγιαξ – Τότεναμ: Επιστροφή από την… κόλαση για τους Άγγλους στο Άμστερνταμ, με τον Λούκας Μούρα να βάζει δυο γκολ σε τέσσερα λεπτά και να κάνει… άνω – κάτω το ματς!

Εκεί που η Τότεναμ φαινόταν… χαμένη, μετά το 2-0 του ημιχρόνου για τον Άγιαξ, τα πράγματα άλλαξαν άρδην στο δεύτερο μισό του επαναληπτικού ημιτελικού του Champions League. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «Spurs», ήταν ο Λούκας Μούρα. Η Τότεναμ μπήκε πολύ δυνατά, ο Ονανά κρατούσε τον Άγιαξ αλλά αυτό δεν μπορούσε να συνεχιστεί!

Στο 55’ ο Μούρα με ένα τρομερό σπριντ μέσα από τα στόπερ του Άγιαξ, βρήκε τον τρόπο να πλασάρει και να μειώσει αρχικά σε 2-1.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης μετά από μια φάση διαρκείας κατάφερε να βρει ξανά δίχτυα και να δώσει νέο ενδιαφέρον στον ημιτελικό!

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα