Champions League: «Χαστούκι» της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην Ρεάλ Μαδρίτης  (videos)

Champions League: «Χαστούκι» της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην Ρεάλ Μαδρίτης (videos)

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας «πάγωσε» την Ρεάλ Μαδρίτης και πήρε τη νίκη (1-0) εντός έδρας για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League-Δείτε τα υπόλοιπα αποτελέσματα της σημερινής βραδιάς

Η ομάδα του Λοπετέγκι διέρχεται περίοδο κρίσης, όπως δείχνουν τα τελευταία αποτελέσματά της και οι Ρώσοι δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη, μπαίνοντας στο παιχνίδι της πρόκρισης με τη νίκη τους (1-0) απέναντι στη «βασίλισσα». Να σημειωθεί ότι στο έκτο λεπτό από τα συνολικά 9 των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Ακινφέεφ, αλλά οι γηπεδούχοι άντεξαν.

Η Λιόν, που είχε εκπλήξει στην πρεμιέρα της διοργάνωσης περνώντας με «διπλό» από το «Έτιχαντ» απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, είδε τη Σαχτάρ Ντόνετσκ να προηγείται 2-0 στο «Groupama Stadium» της γαλλικής πόλης, αλλά κατόρθωσε να επιστρέψει στο παιχνίδι σημειώνοντας δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά και αποσπώντας ισοπαλία.

Χωρίς τον Κώστα Μανωλά στη σύνθεσή της η Ρόμα, δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα στο «Ολίμπικο» απέναντι στη Βικτόρια Πλζεν, την οποία συνέτριψε 5-0 με τον Έντιν Τζέκο να φτάνει στο χατ-τρικ, ενώ η Βαλένθια ήταν πολύ δυνατή γι΄ αυτή τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κι έτσι οι «νυχτερίδες» έφυγαν με «λευκή» ισοπαλία από το «Ολντ Τράφορντ».

Έκπληξη σημειώθηκε και στον όμιλο της ΑΕΚ με τον Άγιαξ να αποσπά ισοπαλία 1-1 στο Μόναχο κόντρα στην Μπάγερν.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

5ος ΟΜΙΛΟΣ

AΕΚ - Μπενφίκα     2-3    (53΄, 64΄ Κλωναρίδης - 6΄ Σεφέροβιτς, 15΄ Γκριμάλντο, 75΄ Σεμέδο)

Μπάγερν Μ. - Άγιαξ 1-1  (4΄ Χούμελς - 23΄ Μαζράουι)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγιαξ              2   1-1-0   4-1  4

Μπάγερν Μονάχου    2   1-1-0   3-1  4

Μπενφίκα           2   1-0-1   3-4  3

ΑΕΚ                2   0-0-2   2-6  0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Χοφενχάιμ  - Μάντσεστερ Σίτι 1-2 (1΄ Μπελφοντίλ - 8΄ Αγουέρο, 87΄ Νταβίντ Σίλβα)

Λιόν - Σαχτάρ Ντόνετσκ       2-2   (71΄ Ντεμπελέ, 72΄ Ντιμπουά - 45΄, 55΄ Μοράες)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λιόν               2   1-1-0   4-3  4

Μάντσεστερ Σίτι    2   1-0-1   3-3  3

Σαχτάρ Ντόνετσκ    2   0-2-0   4-4  2

Χοφενχάιμ          2   0-1-1   3-4  1

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρόμα - Βικτόρια Πλζεν  5-0  (3΄, 40΄, 90΄+2 Τζέκο, 64΄ Ουντέρ, 73΄ Κλάιφερτ)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μ. 1-0  (2΄ Βλάσιτς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΤΣΣΚΑ Μόσχας       2   1-1-0   3-2  4

Ρόμα               2   1-0-1   5-3  3

Ρεάλ Μαδρίτης      2   1-0-1   3-1  3

Βικτόρια Πλζεν     2   0-1-1   2-7  1

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Γιουβέντους - Γιουνγκ Μπόις 3-0  (5΄, 34΄, 69΄ Ντιμπάλα)

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ