Παρί Σεν Ζερμέν: Τα... έριξε στην διαιτησία ο Έμερι!

Ο Ουνάι Έμερι εστίασε στην διαιτησία, ως αιτία της ήττας (3-1) που γνώρισε η Παρί Σεν Ζερμέν στο Santiago Bernabéu.

Ο Ισπανός προπονητής, τόνισε ότι η ομάδα του έπαιξε ένα καλό παιχνίδι, αλλά το αποτέλεσμα διαμόρφωσαν αποφάσεις του διαιτητή.

«Τα συναισθήματα είναι αντιφατικά. Όταν ήμασταν καλύτεροι πριν από το ημίχρονο, εκείνοι ισοφάρισαν μετά από μια αμφιλεγόμενη απόφαση του διαιτητή. Στη συνέχεια, όταν ο αγώνας ήταν υπό έλεγχο, το 2-1 ήρθε μετά από ένα πιθανό φάουλ και στη συνέχεια ήρθε το τρίτο. Έχουμε παίξει ένα μεγάλο παιχνίδι, αλλά το αποτέλεσμα δεν μας δικαιώνει. Δεν αξίζαμε αυτό το αποτέλεσμα. Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι η κάτοχος του τίτλου και έχει κερδίσει 3 από τα 4 τελευταία τρόπαια, αλλά μπορούμε να τους αποκλείσουμε», ανέφερε αρχικά ο Ουνάι Εμερι.

Και κατέληξε: «Παίξαμε με προσωπικότητα, αλλά με τα δύο τελευταία γκολ μας έκαναν τα πράγματα πολύ δύσκολα, αξίζαμε καλύτερο αποτέλεσμα, ίσως όλα αποφασίστηκαν από τις μικρές λεπτομέρειες. Ο διαιτητής δεν βοήθησε. Πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι και θετικοί για την επιστροφή. Να παίξουμε όπως εδώ. Μπορούμε να προκριθούμε. Νομίζω ότι το πέναλτι της Ρεάλ Μαδρίτης δεν ήταν σαφή, ενώ υπήρχε ένα χέρι του Ράμος. Έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στην ομάδα. Πρώτα βλέπω το αποτέλεσμα, το οποίο δεν είναι θετικό, αλλά μπορούμε να προκριθούμε. Είμαι ευχαριστημένος με την ομάδα μου. Νομίζω ότι έχουμε μια ευκαιρία στην έδρα μας, με τους οπαδούς μας. Εχουμε τις ικανότητες να κάνουμε την Ρεάλ Μαδρίτης να υποφέρει».