Γιουβέντους-Μονακό 2-1: Περάστε στον τελικό του Κάρντιφ ωραία μου Κυρία!

Η Γιουβέντους επικράτησε με 2-1 της Μονακό στον επαναληπτικό ημιτελικό και προκρίθηκε πανηγυρικά στον τελικό του Champions League

Τα εισιτήρια της για το Millennium του Κάρντιφ, εκεί όπου θα γίνει ο τελικός του Champions League τη φετινή σεζόν στις 3 Ιουνίου «έκλεισε» απόψε (9/5) η Γιουβέντους.

Η Κυρία δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση στον επαναληπτικό ημιτελικό με την Μονακό την οποία νίκησε 2-1 και πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της που εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα είναι η Ρεάλ Μαδρίτης. Οι «μερένχες» έχουν κάβα το 3-0 του πρώτου ματς και η Ατλέτικο θα χρειαστεί πολλά θαύματα μαζί για να ανατρέψει τα δεδομένα.

card

Σε ό,τι αφορά τη Γιουβέντους έκανε για ακόμα μια φορά τα αυτονόητα. Ακόμα κι όταν η Μονακό, κυρίως στην εκκίνηση, έδειξε επιθετικές τάσεις για να μπει στο κόλπο έπειτα από το 0-2 στο Πριγκιπάτο, οι Ιταλοί δεν είχαν μόνο αμυντικές απαντήσεις, αλλά και γκολ.

Παρά το αρχικό σοκ με τον τραυματισμό του Κεντίρα στο 10’ και την αναγκαστική αλλαγή, η Κυρία κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο έχοντας προβάδισμα με 2-0 χάρη στα γκολ των Μάντζιουκιτς (33΄) και Ντάνι Άλβες (44΄).

Με τη Μονακό να έχει τεθεί νοκ άουτ από την πρόκριση το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία. Στις εξέδρες στήθηκε πάρτι, καθώς είχε έρθει η ώρα για το Κάρντιφ, όπως πρόσταζε και το μυθικό κορέο των «μπιανκονέρι», και τα «μωρά» του Ζαρντίμ απλώς μείωσαν με τον Εμπαπέ στο 69'.

Kylian Mbappe Goal HD - Juventus 2-1 Monaco 09... από Football--Live

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague