Σοκ στις καθυστερήσεις!

Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της ομάδας Νέων του Ολυμπιακού απέναντι στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ για την 3η αγωνιστική του Youth League.

Οι «ερυθρόλευκοι» εμφανίστηκαν πιο συγκεντρωμένοι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 25’ με το πέναλτι του Σάλιακα, το οποίο πήρε ο Ανδρούτσος από σκληρό μαρκάρισμα στην περιοχή. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, είχαν δοκάρι με τον Σούντσιτς στο 59’ ενώ στο 71’ ο Ανδρούτσος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ωστόσο, στο 73’ ο Χαντζάρας με πλασέ, έκανε το 2-0 για τους Πειραιώτες στο τετ-α-τετ με τον Μίσκιτς.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, καθώς στο 84’ ο Καμπράτζα μείωσε 2-1 για την Ντιναμό και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Όλμο με μακρινό σουτ, έφερε το ματς στα ίσια, αιφνιδιάζοντας τον Γαβαλά, που δεν έκανε σωστή εκτίμηση της φάσης.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Μίσκιτς, Ιχαρος, Βούιτσα, Κουλένοβιτς (80’ Μπέλτσιτς), Τόμιτσεκ, Σούντσιτς, Πλάντακ (66’ Καμπράτζα), Γκότσακ, Φίντιτς, Ντάνι Ολμο, Μπόζιτς (54’ Μάτιτς).

Ολυμπιακός: Γαβαλάς, Νικολάου, Βατουσιάδης, Τόλι, Σάλιακας, Μεγαρίτης (76’ Λάμπρου), Μανθάτης, Πλέγας, Ανδρούτσος, Βάρκας (62’ Ρέτσος), Χαντζάρας (82’ Κιρτζιαλίδης).

Παναθηναϊκός AKTOR: Αυτό είναι το ΟΑΚΑ, αυτός είναι ο κόσμος
Άρσεναλ: Πέθανε ο πρώην πρόεδρος των «κανονιέρηδων», Σερ Τσιπς Κέσγουικ
Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι