Βαρεμένος: Βγήκε live σε εκπομπή από το «Γ. Καραϊσκάκης» - Τι έκανε στο γκολ του Μασούρα (pics+vid)

Live σε τηλεοπτική σύνδεση από το «Γ. Καραϊσκάκης» βγήκε ο Γιώργος Βαρεμένος, στο πλαίσιο της ρεβάνς του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Βουλευτής Αιτωλοακαρνανίας του ΣΥΡΙΖΑ βρέθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (09/02) στο φαληρικό γήπεδο και λίγο πριν το τέλος του αγώνα, κλήθηκε να εμφανιστεί σε απ’ ευθείας τηλεοπτική σύνδεση, ούτως ώστε να σχολιάσει την επικαιρότητα.

Μάλιστα, κατά τη διάρκεια της τοποθέτησής του για τις επιδοτήσεις για το ηλεκτρικό ρεύμα, στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Γιώργος Μασούρας σημείωσε το πρώτο του τέρμα και έστειλε το ματς στην παράταση, όπου με δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε την πρόκριση στον Ολυμπιακό.

Μόλις ο Έλληνας μεσοεπιθετικός διαμόρφωσε το 2-1 ο Γιώργος Βαρεμένος σταμάτησε τα λόγια του, γύρισε προς το γήπεδο και «πάγωσε» με την εξέλιξη του επαναληπτικού. «Εμείς τηρούμε μια στάση, και εγώ προσωπικά, μια στάση υπεύθυνη, απέναντι στο μέλλον αυτής της χώρας. Ακούστε, μη με διακόπτετε», ήταν τα λόγια του Βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ σε εκπομπή του «Kontra» και στη συνέχεια «πάγωσε».

Έπειτα από μικρή παύση, σχολίασε: «Δυστυχώς, δυστυχώς, ο Παναιτωλικός έφαγε…» με τους υπόλοιπους που ήταν στο «πάνελ» να αντιμετωπίζουν τα νέα… δεδομένα με ιδιαίτερο χιούμορ και ο Γιώργος Βαρεμένος συνέχισε με σχόλια για τον τρόπο που έχασαν τα «καναρίνια» στον Πειραιά. Μάλιστα, μετά το τέλος του αγώνα, έγραψε στα social media με αρκετή δόση χιούμορ: «Παναιτωλικέ, όχι άλλα τεστ κοπώσεως!!! Αφού αντέξαμε και σήμερα...».