Ολυμπιακοί Αγώνες-Βόλεϊ γυναικών: Άνετη νίκη της Ρωσίας επί των ΗΠΑ με... 26άρα Γκοντσαρόβα

Ολυμπιακοί Αγώνες: Έχοντας την Ναταλία Γκοντσαρόβα σε… τρελά κέφια η Ρωσία επικράτησε με 3-0 σετ των ΗΠΑ στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής στον Β' όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά βόλεϊ των Γυναικών του Τόκιο. Νίκες για Τουρκία και Δομινικανή Δημοκρατία.

Η Γκοντσαρόβα με 26 πόντους οδήγησε σε μεγάλη νίκη τη Ρωσία με 3-0 σετ επί των ΗΠΑ. Η ROC όπως ονομάζεται η Ρωσία σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, βελτίωσε το ρεκόρ της σε 3-1 και έδωσε τέλος στο αήττητο των αντιπάλων σε 1 ώρα και 22 λεπτά.

Τα σετ: 20-25, 12-25, 19-25

Παράλληλα η Τουρκία επικράτησε της Αργεντινής με 3-0 σετ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στον Β' όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά βόλεϊ των Γυναικών. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε σε 1 ώρα και 22 λεπτά.

Τα σετ: 25-23, 25-20, 25-18

Τέλος με το εμφατικό 3-0, η Δομινικανή Δημοκρατία επικράτησε της Κένυας στο Ολυμπιακό τουρνουά βόλεϊ των Γυναικών, πανηγυρίζοντας την πρώτη επιτυχία της στον Α' όμιλο και υποχρεώνοντας τους ηττημένους στην τέταρτη ήττα τους σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Τα σετ: 25-19, 25-18, 25-10

Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου