Ολυμπιακοί Αγώνες: Τεσσάρα η Βραζιλία με εκπληκτικό Ριτσάρλισον! (Photos)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Χατ τρικ ο Ριτσάρλισον και θρίαμβος της Βραζιλίας επί της Γερμανίας με 4-2!

Τα… δόντια της έδειξε η Βραζιλία στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο! Η «σελεσάο» έχει μοναδικό στόχο το χρυσό μετάλλιο και άρχισε το ποδοσφαιρικό τουρνουά με το πόδι στο γκάζι! Στο ντέρμπι του 4ου ομίλου κόντρα στη Γερμανία, τα πράγματα έμοιαζαν εύκολα για τους λατινοαμερικάνους με τέτοιο Ριτσάρλισον!

Ο σούπερ σταρ της Έβερτον έβαλε τρία γκολ και ήταν σαφώς ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης! Μάλιστα και τα τρία τα σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο. Στο 7ο, στο 22ο και στο 30ο λεπτό, διαμόρφωσε το 3-0 για τη Βραζιλία, που έχασε πέναλτι με τον Ματέους Κούνια στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γερμανία αντέδρασε. Ο Αμίρι στο 57’ έκανε το 3-1, ενώ έξι λεπτά μετά αποβλήθηκε ο Άρνολντ για τα «πάντσερ». Παρ’ όλα αυτά στο 83’ ο Άχε μείωσε σε 3-2!

Το όποιο… καρδιοχτύπι των Βραζιλιάνων έφυγε στις καθυστερήσεις (90+4’) με το γκολ του Παουλίνιο για το 4-2!

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»