Ολυμπιακοί Αγώνες – Βόλεϊ: Βραζιλιάνικη υπεροχή στο φιλέ

Η Βραζιλία ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι του δευτέρου ομίλου του τουρνουά βόλεϊ των Ολυμπιακών Αγώνων, κόντρα στην Ρωσία, επικρατώντας με 3-0 σετ.

Οι Λατίνοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν να πάρουν το πρώτο σετ με 25-21. Η Ρωσία προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο, ωστόσο, στα κρίσιμα σημεία οι Βραζιλιάνοι είχαν τις… απαντήσεις και έφτασαν στο 2-0 με 25-23.

Στο τρίτο σετ, οι Ευρωπαίοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στην διεκδίκηση της αναμέτρησης, ωστόσο, κάποια λάθη στα τελευταία λεπτά δεν τους επέτρεψαν να μείνουν κοντά στο σκορ και η Βραζιλία πανηγύρισε τη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-21, 25-23, 25-21

Ρόμαν Αμπράμοβιτς: Το «αντίο» του Ρώσου μεγιστάνα στην Τσέλσι - «Περήφανος για τις επιτυχίες μας»
ΕΣΑΚΕ: Το νέο τρόπαιο του πρωταθλητή
Θρήνος στο ελληνικό ποδόσφαιρο – Πέθανε παλαίμαχος ιστορικής ομάδας
Άκης Πετρετζίκης: Hangover burger

DPG Network

Ιράν: Θρίλερ διαρκείας με την κατάληψη των πλοίων - Καλά στην υγεία τους οι Έλληνες ναυτικοί

Νέα τουρκική πρόκληση: Ο Ερντογάν βγάζει το Cesme για έρευνες στο κεντρικό Αιγαίο

Έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού: Έρχονται ισχυρές βροχές και καταιγίδες

Πατέρας Ράινερ: Δεν άρπαξα το παιδί, το πήρα από τη μητέρα για να προστατέψω την υγεία του

Ταμείο Ανάκαμψης: Η μεγάλη ευκαιρία της Ελλάδας για επενδύσεις και ανάπτυξη μέσα από τους πόρους του

Τραμπ: Μήνυμα υποψηφιότητας για τις εκλογές του 2024 υπό τους ήχους του

Τσιμίκας: «Όταν παίζαμε στους δρόμους, λέγαμε ότι ήμασταν στον τελικό του Champions League» (vid)

Survivor Spoiler 29/5: Ο Ατζούν «τρελάθηκε»! Το απίστευτο έπαθλο που θα διεκδικήσουν οι παίκτες