Που ψηφίζω; Πόσους σταυρούς βάζω; Ολες οι απαντήσεις εδώ…

Λίγες ώρες πριν την κρίσιμη εκλογική αναμέτρησης της 25ης Ιανουαρίου, το Newsbomb.gr σας δίνει χρήσιμες πληροφορίες για την εκλογική διαδικασία.

Οι κάλπες για τους ψηφοφόρους που θα ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα θα ανοίξουν στις 07:00 το πρωί της Κυριακής και θα μείνουν ανοιχτές έως τις 19:00 το απόγευμα.

Σε αυτές τις εθνικές εκλογές οι εν δυνάμει ψηφοφόροι που θα κληθούν να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα σε 19.733 εκλογικά τμήματα είναι 9.808.760 άτομα.

Σε ποιο τηλέφωνο θα μάθετε το εκλογικό σας κέντρο

Εκτός από το διαδίκτυο οι εκλογείς μπορούν να δουν που ψηφίζουν και από το τηλέφωνο.

Το τηλέφωνο για το «ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΩ», που μπορούν να καλούν οι ψηφοφόροι είναι το 2131361500.

Οι ώρες εξυπηρέτησης είναι από Δευτέρα έως Σάββατο τις ώρες από 09:00 έως και 19:00 ενώ την Κυριακή μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να επικοινωνούν από τις 07:00 έως τις 19:00.

Διαβάστε περισσότερα στο Newsbomb.gr.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα