Θρίαμβος Αθ. - Νεοπεντελικός 2-2

Ισόπαλο ήρθε το αποτέλεσμα στο γήπεδο του Ελληνικού, με τον Θρίαμβο και τον Νεοπεντελικό να παίρνουν από ένα βαθμό.

Καμία ομάδα δεν επικράτησε στο Ελληνικό, αφου Θρίαμβος και Νεοπεντελικός σημείωσαν από δύο γκολ και μοιράστηκαν τους βαθμούς. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Μαρουλίδη στο 40', ενώ πέντε λεπτά αργότερα και πριν τη λήξη του ημιχρόνου ήρθε η απάντηση των γηπεδούχων με τέρμα του Σπανού στο 45'.Στο δεύτερο μέρος ο Γεωργακόπουλος έκανε το 1-2, ενώ πριν την εκπνοή του αγώνα ο Μουρίκης με γκολ που σημείωσε στο 95' έκανε το 2-2, χαρίζοντας τον βαθμό στην ομάδα του.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Καλύβας, Μαστρογιάννης, Αντωνόπουλος(44' Μουσίδης), Σφουντούρης (80' Κοντάκος), Βακουφτής, Μποτονάκης, Διαμαντής, Συνιδαλάς, Χατζηναθαναήλ, Σπανός, Κατσορίδας (46' Μουρίκη)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ: Τζεβάς, Πολίτης, Τσάκαλος, Χασούρης, Πογιάννης,Γεωργακόπουλος, Αλεξανδράκης, Μαρουλίδης(80' Θανόπουλος), Καραμούζης, Χρόνης (85' Χοντάι), Μοσχόβης (46' Κρητικός)

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα