Κεραυνός Αγ. Βαρβάρας - Αρίων 3-2

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι ο Κεραυνός επικράτησε με 3-2 του Αρίων, με τους φιλοξενούμενους να καταθέτουν ένσταση για αντικανονική συμμετοχή ενός παίκτη.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αρίων ξεκίνησε το παιχνίδι με 10 παίκτες αφού δεν είχε ποδοσφαιριστή που να είναι γεννημένος το 1994 και έτσι δεν συμπλήρωσε ενδεκάδα.

Οι φιλοξενούμενοι παρόλο που αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο προηγήθηκαν με 0-2, με γκολ του Δικτάκη στο 12' και του Τσιλιμπάρη στο 25' για να μειώσει η Αγία Βαρβάρα με τέρμα του Παπακωνσταντίνου στο 35'

Στο δεύτερο μέρος ο Αρίων αγωνίστηκε με 11 ποδοσφαιριστές αλλά οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με γκολ του Τολιδη στο 55' ενώ στο 91ο λεπτό ο Παπακωνσταντίνου έκανε το τελικό 3-2.

Το... τρίτο ημίχρονο του αγώνα θα παιχτεί στην άιθουσα του αθλητικού δικαστή αφού ο Αρίων θα καταθέσει ένσταση για την αντικανονική συμμετοχή ενός παίκτη των γηπεδούχων, ο οποίος δεν προσκόμισε το πιστοποιητικό γεννήσεως.

Κεραυνός Αγ. Βαρβάρας: Καντερές, Αθανασίου, Τσιγκόπουλος, Αλεξάνδρου, Παπακωνσταντίνου, Βασιλόπουλος, Τσολάκης, Τολιδης, Ζαχαρίου, Παναγιωτόπουλος

Αρίων: Κάβουρας, Παπαδόπουλος, Σαπουνάς (65’ Κρούσκας), Ευταξίας, Δικτάκης, Τσακαλος, Συμεών, Καλαράς, Νάτζι, Τσιλιμπάρης (46’ Σορδάς ΛΤ)- 46’ Μπουτζούκος

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή