Αναγέννηση Πετρ.-Ειρήνη Πετρ. 0-4

Με ηγέτη τον Βαφειάδη που πέτυχε τρία γκολ, η Ειρήνη κέρδισε τη συμπολίτισσα Αναγέννηση με 0-4 στο Γ’ Πετρούπολης.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα άνοιξε το σκορ στο 55’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ και διπλασίασε τα δικά του, αλλά και της ομάδας του, τέρματα δέκα λεπτά αργότερα. Ο ίδιος έγραψε το 3-0 στο 77’ με κεφαλιά και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 85’ ο Μήτσας. Οι γηπεδούχοι αγωνιστήκαν με δέκα παίκτες στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού λόγω αποβολής του Παΐα με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα στο 82’.

Αναγέννηση Πετρούπολης: Μπόζιος, Νταής (63’ Πάπα), Τέτα, Κοβάνης, Πλακάς, Ρέστοφ (46’ Παπαδόπουλος), Μαργαριτόπουλος, Παΐα, Βάσος (77’ Σούσουρας), Τσούχλαρης.

Ειρήνη Πετρούπολης: Λίβανος, Χολέβας (46’ Τσώνης), Μελεμενής (36’ Π.Δούμας), Ασημακόπουλος, Ναρκολιάς, Βαλμάς, Λιόντος, Γ.Δούμας, Βαφειάδης (83’ Νταερτζές), Μήτσας, Χειλίτσης.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ