Τσικλητήρας Πύλου-Θύελλα Ραφήνας 1-2 παρ. (1-1 κ.α.)

Στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών προκρίθηκε η Θύελλα Ραφήνας, καθώς επικράτησε 2-1 στην παράταση του Τσικλητήρα στην Πύλο.

Το παιχνίδι είχε δυνατές φάσεις και συναρπαστική εξέλιξη, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, αλλά η ομάδα της Ραφήνας κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να κλείσει θέση για τον τελικό. Στο 36’ ο Σεφεράσι με κοντινό πλασέ μετά από γύρισμα του Διακουμή έκανε το 1-0 για τον Τσικλητήρα. Η απάντηση της Θύελλας ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο 55’ ο Καζαντζής συνεργάστηκε με τον Δημεσπύρα και με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Προς το τέλος του 90λεπτου το ματς πήρε… φωτιά, καθώς στο 88’ο Κοντούλης είχε δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, και στο 90’ η ομάδα της Πύλου είχε μεγάλη ευκαιρία για το γκολ, αλλά ο Κατσιούλης απέκρουσε το σουτ του Δούνα.

Στο 95’ ο Κατσιούλης ανέτρεψε τον Διακουμή έξω από την περιοχή και αποβλήθηκε. Κάτω από τα δοκάρια της Θύελλας έκανε ο Πάντος. Κι ενώ ο Τσικλητήρας είχε το πλεονέκτημα, στο 119’ ο Χαρακτίδης έκανε τη σέντρα και ο Μανουσάκης με κεφαλιά έκανε το 1-2 για τους Ραφηνιώτες.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Μίντζηρας, Οθ. Εμμανουήλ, Ν. Εμμανουήλ, Γρ. Παπαγεωργίου, Κουτίβας, Ν. Παπαγεωργίου, Δούνιας, Μουράτης, Μαραβέλας, Σεφεράσι, Διακουμής.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κατσιούλης, Τασσόπουλος, Τσέλιος, Μανουσάκης, Ντούνης, Ντόσκας, Δημεσπύρα, Γεραγωτέλης, Καζαντζής, Κατσουγκρής, Αθανασόπουλος (96’ Πάντος)

ΠΗΓΗ: eleftheriaonline.gr

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ