Νέστος Χρυσούπολης- Απόλλων Παραλιμνίου 2-1 παρ. (1-1 κ.α.)

Σπουδαία πρόκριση στους «4» πήρε ο Νέστος Χρυσούπολης, καθώς επικράτησε 2-1 στην παράταση (1-1 κ.α.) του Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Δυνατό παιχνίδι, αλλά με λιγοστές φάσεις έγινε στην Καβάλα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ, ενώ στα τελευταία λεπτά του δευτέρου μέρους το ματς απέκτησε ενδιαφέρον. Αρχικά στο 65’ ο Χασάνογλου σκόραρε για τον Νέστο, αλλά το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ. Στο 79’ ο Απόλλων με τον Πεχλιβανίδη έκανε το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση και στο 81’ ο Χασάνογλου έπιασε το μακρινό σουτ, με τον Βαλσαμάκη να μην συγκρατεί την μπάλα, που κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, με τον Νέστο να σκοράρει στο 114’, όταν ο Κούτεφ με συρτό σουτ έκανε το 2-1. Στις καθυστερήσεις της παράτασης, οι Σερραίοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι αμυντικού, αλλά δεν καταλογίστηκε και το ματς τέλειωσε με την ομάδα της Χρυσούπολης να πανηγυρίζει την πρόκριση.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Ν. Καραμπετάκης): Καραβελίδης, Στέεφ, Μπουλγκούρας, Σιαματάς, Παυλακάκης (108’ Γαμβρέλης), Παπαδάτος (75’ Τσέκος), Χασάνογλου, Γκατζολάρι, Μαχαιρούδης, Κούτεφ, Δεσύλας (85’ Ζγούρι)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Δ. Κεραμάρης): Βαλσαμάκης, Λάππας, Μερτίκας, Χατζάκος, Κουτζαβασίλης, Καρυπίδης, Τσουλχάς (83’ Γ. Παπαδόπουλος), Φίλων (68’ Πεχλιβανίδης), Ρούμπος, Δημητρανόπουλος, Σιδηρόπουλος (57’ Τάκας)