Απόλλων Παραλιμνίου-Πύδνα Κίτρους 2-1 παρ. (1-1 κ.α.)

Στην παράταση κατάφερε ο Απόλλων Παραλιμνίου να κάμψει την αντίσταση της Πύδνας Κίτρους με 2-1 και να πάρει την πρόκριση για τη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Οι Πιερείς αιφνιδίασαν στις Σέρρες και στο 7’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σαμανίδη, ο Σέου έκανρ το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και τελικά το γκολ ήρθε στο 19’, με τον Αγγελακά να ισοφαρίζει σε 1-1. Η πίεση του Απόλλωνα συνεχίστηκε και χάθηκαν πολλές ευκαιρίες, όμως δεν σημειώθηκε άλλο γκολ ως το 90’ και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Η Πύδνα είχε κάποιες καλές στιγμές, με τον Βαλσαμάκη να αποκρούει. Στο 120’ οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση και ο Αγγελακάς με σουτ έδωσε τη νίκη και την πρόκριση στον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Μπ. Χρυσοστομίδης): Βαλσαμάκης, Λάππας, Χατζάκος, Καρυπίδης, Τάκας, Ρούμπος, Μερτίκας (88’ Μπογιατζής), Φίλων, Πεχλιβανίδης (100’ Σιδηρόπουλος), Αγγελακάς, Δημητρανόπουλος (73’ Τσουλχάς)

ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΥΣ (Διονύσης Τοκατλίδης): Ίτσιος, Παπαστεργίου, Κολαξίδης, Κωτσιόπουλος, Σαμανίδης, Τσιώμης, Σαββίδης, Αποστολίδης, Κυπαρίσης (100’ Χρυσόπουλος), Σέου (62’ Θαμνόπουλος), Κόιτς (32’ Σιδηρόπουλος)

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ