Κύπελλο Τρικάλων: Στη Δήμητρα η κούπα!

Σε έναν τελικό γκραν γκινιόλ, η Δήμητρα επικράτησε 8-7 στα πέναλτι (1-1 κ.α., παρ.) των Μετεώρων και αναδείχτηκε Κυπελλούχος Τρικάλων.

Ήρωας για τη Δήμητρα αναδείχτηκε ο τερματοφύλακας Βάρρας, που απέκρουσε το τελευταίο πέναλτι του Μόκα.

Το παιχνίδι είχε μεγάλο ενδιαφέρον με την ομάδα της Καλαμπάκας να προηγείται στο 14’ με τον Βουλτσίδη για το 1-0. Στο 30’ τα Μετέωρα είχαν και δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργόπουλου. Στο 40’ όμως η Δήμητρα ισοφάρισε με τον Κωτούλα να γράφει με σουτ το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε το σκορ και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Ούτε στον έξτρα χρόνο άλλαξε κάτι, με τον τελικό να κρίνεται στα πέναλτι. Εκεί η Δήμητρα και ο Βάρρας αποδείχτηκαν πιο ψύχραιμοι.