Στην Α2 ο Απόλλωνας!

Την  άνοδό του στην Α2 πανηγυρίζει από την Τετάρτη (06/04) η ομάδα του  Απόλλωνα Δοκιμίου.

Σ’ ένα δυνατό αγώνα με πλούσιο θέαμα ο Απόλλωνας Δοκιμίου ήρθε ισόπαλος 2-2 με την ΑΕ Παλαιοπαναγιάς. Σε συνδυασμό με το νικητήριο αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα μπαράζ (είχε επιβληθεί με 2-0 του Άρη Λεπενούς) ο Απόλλων Δοκιμίου κατόρθωσε να πετύχει το στόχο του και ν’ ανέβει κατηγορία.

Στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο «Θ. Πασσιόπουλος» στο Μεσολόγγι, το σκορ άνοιξε ο Απόλλωνας Δοκιμίου στο 22ο λεπτό. Ο Κορομηλάς μετά από εξαιρετική ασίστ του Μάκη Ευθυμίου βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της ΑΕ Παλαιοπαναγιάς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ΑΕ Παλαιπαναγιάς ισοφάρισε στο 29ο λεπτό αλλά πριν συμπληρωθούν δύο λεπτά ο Αποστόλης Κορομηλάς πέτυχε το τρίτο γκολ του αγώνα. Όμως, στο 39’ η ΑΕ Πλαιοπαναγιάς διπλασιάσε τα τέρματά της. Στο 43ο λεπτό δημιουργήθηκε μια ακόμα ευκαιρία για τον Απόλλωνα Δοκιμίου αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι έπειτα από ωραίο σουτ του Ηλία Νταλαπέρα.

Στο 70ο λεπτό ο Απόλλωνας ζήτησε πέναλτι σε βάρος του Νίκου Κοντοπάνου αλλά ο διαιτητής απέβαλε τον παίκτη με δεύτερη κίτρινη και δύο λεπτά αργότερα ακύρωσε γκολ καταλογίζοντας σε παίκτη του Απόλλωνα Δοκιμίου επιθετικό φάουλ, δημιουργώντας αντιδράσεις.

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες