Στην παράταση η ΑΕ Κοζάνης

Σπουδαία πρόκριση πήρε η ΑΕ Κοζάνης στα Γρεβενά, επικρατώντας 3-2 της Σειρήνας, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τη συνέχεια του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Το παιχνίδι στα Γρεβενά ξεκίνησε πολύ δυνατά, με το 2-2 της κανονικής διάρκειας να διαμορφώνεται στο πρώτο ημίχρονο. Στο 10’ ο Καραγιάννης άνοιξε το σκορ με σουτ για τη Σειρήνα, αλλά η απάντηση της ΑΕΚ ήρθε στο 20’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Μάλιστα στο 24’, ο Κιουλτζής με τακουνάκι έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Κοζάνης. Ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 πάλι με τον Καραγιάννη στο 40’.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ δεν άλλαξε, όμως στο 80’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς ο Καραγεώργος δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση κι όλα έδειχναν πως θα κριθεί στα πέναλτι η πρόκριση. Όμως ο Ευαγγελόπουλος πέτυχε το γκολ στο 118’ για την ΑΕ Κοζάνης, στέλνοντάς την στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

ΣΕΙΡΗΝΑ: Αθανασόπουλος, Πολύζος, Γεωργίου (80’ Βαζάκας), Κυριακίδης (85’ Φαρμάκης), Λαναρής, Κουκουτσέλας, Γκέτσιος, Αναγνώστου (46’ Τσιάτσιος), Μπλάντος, Καραγιάννης, Τζερεμές

ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ: Πεχλιβανίδης, Γκάλιος, Ρηνιώτης, Παλόγλου, Αραγιάς, Γκιουλτζής, Τσολακίδης, Χιντ, Σαλονικίδης, Καραγεώργος, Ζάμπακας (60’ Ευαγγελόπουλος).

Γρηγορίου: «Με αυτό το πλάνο μέχρι το τέλος»
Μποχωρίδης: «Να μπούμε στη φιλοσοφία του προπονητή και να κερδίζουμε»
Γιάννης Τσιμιτσέλης για Αθηνά Οικονομάκου: «Το ξέραμε για την εγκυμοσύνη»!
Άρης-Παναθηναϊκός: Τους έπιασε στον... ύπνο - Το γρήγορο γκολ του Καμπετσή (video)

Καταστήματα: Η πρεμιέρα της αγοράς με δύο… click – Τα μέτρα, το sms και το όριο για νέο lockdown

Εστίαση: Πότε ανοίγουν εστιατόρια και μπαρ – Η ημερομηνία - «κλειδί»

Σοφία Μπεκατώρου: Ξέσπασε ο πρώην σύζυγός της στον αέρα – Δεν γνώριζε τίποτα (video)

Κακοκαιρία Λέανδρος: Παγωνιά! Πού έδειξε -17 το θερμόμετρο - Πού θα χιονίσει σήμερα

Επίθεση στο Μετρό: Η φωτογραφία που «έκαψε» τους ανήλικους και το προφίλ του ειδικού φρουρού

Κορονοϊός: Οι περιοχές που ξεπερνούν το μέσο όρο κρουσμάτων και η «επικίνδυνη» Δυτική Αττική

Βατόπουλος στο Newsbomb.gr: Αυτοί ήταν οι όροι για να δώσουμε «ΟΚ» στο άνοιγμα της αγοράς

Δημήτρης Μπέλλος: Η απάντησή του μετά τις αποκαλύψεις του Διονύση για σεξ στο MasterChef

Η φόνισσα του κρεοπώλη της Κυψέλης - Ήταν κοντή και δεν την ήθελε!

Απίστευτο σημείωμα σε κοπέλα που έκανε θορύβου στην ερωτική πράξη (pic)

Survivor Spoiler 17/1: Εσπασε το... ραγισμένο γυαλί για την Κάτια Ταραμπάνκο (vid)

Αναδρομικά κληρονόμων: Πότε πληρώνονται οι δικαιούχοι