Κρόνος-Νέα Σμύρνη 5-2

Σημαντική νίκη για τον Κρόνο στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου στην Γ’ κατηγορία της Αθήνας.

Η ομάδα της Κυψέλης έφτασε τους 48 βαθμούς και είναι μέσα στις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο, την ώρα που η Νέα Σμύρνη έμεινε στους 25 και τη δέκατη θέση. Για τους γηπεδούχους στην «Αλεπότρυπα», ήταν καθοριστική η εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου.

Μόλις στο 15’ ο Μποσνιάκου άνοιξε το σκορ, ενώ στο 20’ ο Σκαρλάτος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 30’ ωστόσο ο Κρόνος βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 34’ ο 15χρονος μέσος Άρης Ντιντίφας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-1 και έδωσε ξανά μεγάλο προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Πριν μάλιστα από τη λήξη του ημιχρόνου, στο 38’, ο Σκαρλάτος έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα και τέσσερα αυτά του Κρόνου, για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ με ένα γκολ της Νέας Σμύρνης στο 57’ και ένα από τον Σελάνσι για τον Κρόνο στο 83’.

ΚΡΟΝΟΣ: Τσιμέκης, Μπιρμπίλης, Τάτσης (65’ Μανωλάς), Ασημακόπουλος, Τομαράς, Μπαλτσαβιάς, Μποσνιάκου, Ντιντίφας (55’ Ασημακόπουλος), Σελάνσι, Σκαρλάτος, Λαϊνόπουλος (80’ Δήμας)

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ: Χόρος, Θεοφιλόπουλος, Ραχμανίδης, Βολιγάκης, Θεοφιλόπουλος Θ., Χριστοφοράκης, Χολέβας, Αλεξανδρής, Μιχαλάτος, Ρούσσος, Κορογονάς