Σπάρτη-Πάμισος 4-0

Αέρα... ανόδου πήρε η Σπάρτη, μετά τη νίκη της με 4-0 επί του Πάμισου, και πλέον την τελευταία αγωνιστική πρέπει να νικήσει τον Ερμή Κιβερίου για να σφραγίσει το εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική.

Οι Σπαρτιάτες μπήκαν δυνατά στο ματς, με το γήπεδο να είναι γεμάτο, και έχασαν πολλές και σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Τελικά στο 33’ ο Χαλίλι εκτέλεσε το κόρνερ, και ο Μοσχογιάννης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 39’ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες, όταν ο Σπιροπάλι χτύπησε εκτός φάσης τον αρχηγό του Πάμισου, Ηλία Ηλιόπουλο. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, η Σπάρτη πήγε στα αποδυτήρια με δύο γκολ διαφορά, καθώς στο 44’ ο Κωτσάκης με αυτογκόλ έγραψε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πάμισος προσπάθησε να γίνει πιο απειλητικός, όμως η Σπάρτη στο 62’ σφράγισε τη νίκη, καθώς ο Αράπογλου με πλασέ έγραψε το 3-0. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Χοτζάι διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΑΕ Σπάρτη: Γαρόζης, Πρασσάς, Λάππας (74’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοσχογιάννης, Xοτζάι, Χαλίλι, Σπηλιωτόπουλος, Τσούκλης (70’ Αδαμόπουλος), Σπιροπάλι, Γκέρτσος (46’ Αράπογλου).

Πάμισος: Ανδρέου, Ι. Τρίψας, Κωτσάκης, Αλεβίζος, Φιλόπουλος, Μωράκης, Πατσιώτης, Χρ. Τρίψας, Μανωλόπουλος, Ηλιόπουλος, Ρούτσης

Ισπανία: Clasico από… χρυσάφι