Αετός Ορφανού-Ερμής Κιβερίου 0-3

Θέση στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών έκλεισε ο Ερμής Κιβερίου, που επιβλήθηκε 3-0 του Αετού Ορφανού.

Στον ημιτελικό που έγινε στο γήπεδο του Βελεστίνου, ο Κυπελλούχος Αργολίδας κατάφερε να πάρει την πολύτιμη νίκη και πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του από το παιχνίδι Πανερυθραϊκός- Ναυπακτιακός Αστέρας, που θα διεξαχθεί την επόμενη Τετάρτη.

Ο Αετός είχε καλή ευκαιρία στο 10’ με καλό σουτ του Χιζανασβίλι, που έγλειψε το αριστερό κάθετο δοκάρι, όμως ο Ερμής στο 30’ έκανε το 1-0 με τον Σαρρή να εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα και να σκοράρει. Στο 61’ η ομάδα της Αργολίδας έκανε το 2-0, πάλι με τον Σαρρή. Στο 83’ ο Ερμής έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Μουζακιώτη, όμως στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, έγινε το 3-0, χάρη σε γκολ του Δρούγκα.

Αετός Ορφανού: Ζέρβας, Νάκου, Μιχαλής, Κούτρας, Φοριάρης (73’ Αλεπίδης), Αραδούλης, Πεχλιβανίδης, Χιζανασβίλι, Μανάφης (75’ Πεχλιβάνης), Ελέζη, Καμπερίδης (80’ Ρήντα)

Ερμής Κιβερίου: Κοζιώτης, Διαμαντής, Δρούγκας, Φίλης, Σέλλας, Καζάς, Καλυβόπουλος, Μπάρδης, Μπεξής (62’ Σαμαρτζής), Δημάκος (75’ Μουζακιώτης), Σαρρής (80’ Δρούλιας)

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ