Κορωνίδα-Ερμής 3-3

Εντυπωσιακό παιχνίδι στο Γαλάτσι, με την Κορωνίδα και τον Ερμή Ηρακλείου να προσφέρουν σκορ και θέαμα για την 24η αγωνιστική του πρώτου ομίλου στη Γ’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα της Κορωνίδας έδειξε από το ξεκίνημα ότι θα είναι το «αφεντικό» του ματς, πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ με τον Καμαρινό στο 15’ και τον Κόκκινο στο 25’, πηγαίνοντας με ισχυρό προβάδισμα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να μειώσουν με τον Σαραντάκο στο 48’, όμως ο Κόπης στο 55’ σημείωσε το 3-1 σε μια φάση που η ομάδα του Ερμή διαμαρτύρεται ότι ο σκόρερ χρησιμοποίησε το χέρι του.

Παρόλα αυτά, η ομάδα του Ηρακλείου δεν το έβαλε κάτω και με τον Σαραντάκο να μειώνει στο 64’ ξαναμπήκε στο παιχνίδι. Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο γκολ του Γεωργουλάκη στο 74’, με τον σκόρερ μάλιστα να έρχεται από τον πάγκο στο ημίχρονο.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Βιτζηλαίος, Αναστασόπουλος (48’ Τσαλέτος), Μπίρκο, Παναγιώτου, Μπραβάκος, Δόγανος (60’ Μπενάτος), Καμαρινός, Τεραγωτέλης, Κόκκινος (75’ Φακίνος), Κόπης, Φλαμιάτος

ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Βάγκερ, Γαλίζης, Βετέι, Μπογκντάνι, Οικονόμου, Κοστόβ, Μπαφατάκης, Στεριανός, Αγριμάκης (46’ Γεωργουλάκης), Κλεισιάρης, Σαραντάκος

Παναθηναϊκός: Νέα δεδομένα με Ιωαννίδη - Νέο συμβόλαιο και επιστροφή Λάτσιο
Ολυμπιακός: Η συγκίνηση και η αποθέωση Μαρινάκη στο «Villa Park» (videos)
Παναθηναϊκός AKTOR: Τώρα... μιλάει το ΟΑΚΑ - Κυκλοφόρησαν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια του Game 5
Euroleague: Ανακοινώθηκαν οι ημέρες και οι ώρες των Game 5 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό