Ευκλείδης-Άτταλος 0-5

Εύκολη νίκη για τον Άτταλο που επικράτησε με 5-0 του Ευκλείδη στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας του πρωταθλήματος της ΕΠΣΔΑ.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεπέρασε η ομάδα της Νέας Περάμου την ήττα στον τελικό Κυπέλλου της ΕΠΣΔΑ από τον Αστέρα Μαγούλας. Ο Άτταλος επικράτησε πολύ εύκολα του Ευκλείδη με 5-0 εκτός έδρας και συνέχισε τις εκτός έδρας νίκες του στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι προειδοποίησαν από το 24’ για το τι θα ακολουθήσει, όταν το σουτ του Ελ Μπάτρι σταμάτησε στο δοκάρι του Ανδρέου, με τον Βεζύρη στο 38’ να ανοίγει το σκορ και να στέλνει τον Άτταλο με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Η ομάδα της Νέας Περάμου στην επανάληψη ήταν καταιγιστική καθώς στο 50’ ο Ελ Μπάτρι σημείωσε το 2-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Μιρκογιαννάκης ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ. Στο 77’ ήταν η σειρά του Ραφαήλ Ζωγράφου να σκοράρει, για το 4-0, ενώ την εντυπωσιακή νίκη της ομάδας του «υπέγραψε» ο Ζίλο στο 89’ κλείνοντας το σκορ.

ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ: Ανδρέου, Βοδίλας, Αξυπόλητος (72’ Μπεναρδής), Λιόσης, Νότα Α., Νότα Ε., Λέζι, Μουράτης, Πουρνάρης, Καράβολος (76’ Δημόπουλος), Πιστοφίδης (55’ Γκάνης)

ΑΤΤΑΛΟΣ: Κουνελάκης, Καλαϊτζίδης, Μπέγκος, Λιάκος, Θωμάκος, Μικρογιαννάκης, Τζούτι, Ζωγράφος Ρ., Ελ Μπάτρι (52’ Ζόζεφ), Μπαριάμογλου (74’ Δημούδης), Βεζύρης (57’ Ζίλο)

Τραγωδία για Βλάντο Τζούροβιτς - Εντοπίστηκε νεκρός ο γιός του σε δάσος στο Βελιγράδι
Ολυμπιακός: Το... σύνθημα Μαρινάκη στα αποδυτήρια μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα
Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός