Κανάρης Νενητών – Αναγέννηση Γέρας 1-1

Την ευκαιρία να σφραγίσει την άνοδο από σήμερα έχασε ο Κανάρης Νενήτων, που έμεινε στο 1-1 με την Αναγέννηση Γέρας, σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Σταθόπουλου (Δυτ. Αττικής).

Η ομάδα της Λέσβου παρουσιάστηκε πολύ δυνατή στο παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο έχασε πολλές ευκαιρίες, ενώ ζήτησε πέναλτι στο 35’, για μαρκάρισμα πάνω στον Δελόλμα, ο οποίος στη συνέχεια αποχώρησε τραυματίας.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και στο δεύτερο ημίχρονο και η Αναγέννηση κατάφερε να σκοράρει στο 75’ με τον Γιώργο Μαλακό να κάνει το 0-1. Ο Κανάρης ανέβασε στην απόδοσή του και στο 83’ έφτασε στην ισοφάριση με πλασέ του Κάπου για το 1-1. Με τη σέντρα, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάλι, αλλά ακυρώθηκε το γκολ ως επιθετικό φάουλ, προκαλώντας την διαμαρτυρία της Αναγέννησης. Στις καθυστερήσεις οι Χιώτες κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Αφαλωνιάτη, το οποίο δεν φαίνεται καθαρά να είναι μέσα στην περιοχή. Παρά τις νέες διαμαρτυρίες, ο τερματοφύλακας του Κανάρη, Μονιώδης, ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Χατζηκλειδαράς απέκρουσε.

ΚΑΝΑΡΗΣ ΝΕΝΗΤΩΝ: Μονιώδης, Βαϊντερλής, Γρίγος, Χρουσάκης, Σοβατζής, Λέσι, Καϊμάκης (46’ Σαμιώτης), Πάλλας (69’ Γιάκας), Ατσάλης, Κάργατζης (69’ Μονίαρος), Καπός

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΕΡΑΣ: Χατζηκλειδαράς, Κουκούλης, Ζαφειρίου, Καπταγιάννης, Αφαλωνιάτης, Βλάμης, Κουκούλης, Τάκας, Μαλακός, Δελόλμας (39’ Τσιταντίνος), Παυλέλης (89’ Ματθαίου)