Αχιλλέας Νεοκάστρου – Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου 3-2

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Νεόκαστρο, όπου ο Αχιλλέας επικράτησε 3-2 του Μ. Αλέξανδρου Βαφειοχωρίου, για την 1η αγωνιστική των μπαράζ.

Οι πρωταθλητές του Κιλκίς ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο ματς, αιφνιδιάζοντας στο 10’, με τον Σάββα Ηλιάδη να κάνει το 0-1. Στο 29’ ο Μπούφι είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους. Η αντεπίθεση του Αχιλλέα ήρθε στο δεύτερο μέρος, καθώς στο 70’ ο Καφές ισοφάρισε και στο 78’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Λαμπριανίδης, έκανε το 2-1.

Στο 85’ ο Τοπαλίδης σημείωσε το 3-1, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παυλίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: Σακελαρίδης, Μηλιώτης Γ., Βαλδήρ, Χαραλαμπίδης, Κουβατζίδης, Τζεϊρανίδης, Λαμπριανίδης, Παπαδόπουλος Παν. (87’ Μοσχόπουλος), Μπούφι, Ντούλας (65’ Παπαλίδης), Καφές

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ: Θεοδωρίδης, Αναστασιάδης, Παυλίδης, Κουρουγιαννίδης, Ηλιάδης Ν., Κυπαρίσσης, Κέλτσος, Κόλα, Αλεξανδρίδης, Ηλιάδης Σ., Γρηγοριάδη

Super League: Καμία κλήση για Αλμέιδα και το επεισόδιο μετά το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη
Euroleague: Κρίσιμα παιχνίδια για Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό με σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr