ΠΑΟ Λουτρακίου – Φοίβος Κρεμαστής 3-2

Αν και ξεκίνησε εντυπωσιακά ο ΠΑΟ Λουτρακίου, στο τέλος αγχώθηκε από τον ψυχωμένο Φοίβο Κρεμαστής, επικρατώντας τελικά 3-2.

Στο 19’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Αποστολάκη, με τον ίδιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Στο 48’ ο Χρυσαφίδης με έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΛ, ενώ  δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν δεύτερο πέναλτι σε ανατροπή του Χρυσαφίδη από τον Λουτριώτη. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Φοίβου και την θέση του κάτω από τα δοκάρια πήρε ο Καρύδας. Ο Αντωνίου ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 2-0. Στο 70’ ο ΠΑΟ Λουτρακίου σημείωσε το 3-0 με τον Αποστολάκη. Στο φινάλε όμως ο Φοίβος ανέβασε στροφές και στο 88’ ο Γκίνης μείωσε σε 3-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Καρύκης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Μπέκος, Τσουμάνης (63’ Βουτσινάς), Καρμοίρης, Τσώκος, Μαυρέλης, Παινέσης, Αντωνίου, Πέτρου, Χρυσαφίδης (73’ Γεώργαρης), Αποστολάκης (85’ Παυλάτος), Ζερβός

ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ: Λουτριώτης, Θεοδοσίου (50’ Καρύδας), Αξιώτης, Σ. Ορφανίδης (46’ Δελαπόρτας), Λαμάι, Τζιβίλογλου, Φωτεινής, Γκίνης, Μπίλλιας, Μαθιός (80’ Καρύκης), Ν. Ορφανίδης

Eurojackpot: Αντίστροφη μέτρηση για την κλήρωση των 63 εκατ. ευρώ
Στις 6 Ιουνίου η ψηφοφορία για κατάργηση του VAR!
Ρεπόρτερ της ΕΡΤ κατά Τερίμ: «Το είχα πει ότι δεν θα πήγαινε καλά η ομάδα»
Παναθηναϊκός: Και επίσημα παρελθόν ο Φατίχ Τερίμ - Το «αντίο» του Τούρκου