Αχιλλέας Νεοκάστρου-Κοζάνη 0-2 (0-0 κ.α.)

Στην παράταση κατάφερε η Κοζάνη να κάμψει την αντίσταση του Αχιλλέα Νεοκάστρου και να επικρατήσει 2-0, παίρνοντας το εισιτήριο για τη συνέχεια του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε χωρίς τέρματα, με τις δύο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες. Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα ισορροπημένο, ωστόσο στην παράταση μίλησε η εμπειρία και η ποιότητα της Κοζάνης. Στο 106’ ο Τραυλός βρήκε τον Κουλουκίδη μέσα στην περιοχή και αυτός με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σακελλαρίδη για το 0-1. Στο 120’ ο Τοπάλης με σουτ σφράγισε τη νίκη-πρόκριση των «ερυθρόλευκων», που την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Απόλλωνα Παραλιμνίου Σερρών.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: Σακελλαρίδης, Μηλιώτης (66’ Ξαφέτης), Βαλδήρ, Χαραλαμπίδης (75’ Μοσχόπουλος), Κουβατσίδης, Τζεϊρανίδης, Παπαδόπουλος Π., Λαμπριανίδης, Ντούλας, Καφές, Τοπαλίδης

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Στεργιόπουλος, Τραυλός, Ποζίδης (81’ Συμεωνίδης), Κάλφας, Καραπατσάκης, Ταφαρλής, Τσικόπουλος, Κουλουκίδης, Τοπάλης, Ντεμιράι

Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ