Πήγασος Πατησίων-Κουκάκι 2-6

Με τρία γκολ του Σαραντίδη, το Κουκάκι κέρδισε εύκολα τον Πήγασο Πατησίων.

Ο επιθετικός του Κουκακίου έφτασε τα 24 φετινά γκολ, μετά το συγκεκριμένο χατ τρικ. Μάλιστα αυτός άνοιξε το σκορ στο πέμπτο λεπτό του ματς. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα απάντησε ο κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων και διαμόρφωσε το 1-1.

Ακολούθησαν δύο γκολ του Καλούδη (38’, 43’), τα οποία έστειλαν τις ομάδες στην ανάπαυλα με σκορ 3-1 υπέρ των φιλοξενούμενων. Πρώτος «μίλησε» στο δεύτερο ημίχρονο πάλι ο Σαραντίδης, αλλά ο Λολότση ευστόχησε σε πέναλτι και μείωσε σε 2-4, στο 60ο λεπτό.

Δέκα λεπτά αργότερα (70’) ο Σαραντίδης πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ, σημειώνοντας 5-2. Το τελικό 6-2 διαμορφώθηκε από τον Καρούμπαλη στο 80’.
Πήγασος Πατησίων: Ραπαήλ, Κοσμίδης, Τσιρώνης, Κονταρέλης, Λόλο, Παλαμπάνης (81’ Πουγιουμτζής), Τσαριντούλης (46’ Ζησόπουλος), Τόκας (46’ Σπαθιάς), Λολότση, Μερσίνι, Ρουμελιώτης.
Κουκάκι: Ραθούσης, Γιαννακάκης (2’ Καλούδης), Παπαϊωάννου, Παπαχαραλάμπους (75’ Μαθιουδάκης), Τουμπουλίδης, Παπαδόπουλος, Κιτζίδης, Φούσκας, Κοσμάς (31’ Ματσιόπουλος), Καρούμπαλης, Σαραντίδης.

Αλόνσο: «Όλοι θέλουν να νικήσουν τη Λεβερκούζεν»