Θύελλα Ραφήνας-Νικολακάκης 2-1

Ανώτερη η Θύελλα Ραφήνας επικράτησε του Νικολακάκη με 2-1, στο πλαίσιο της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ.

Και τα τρία γκολ του παιχνιδιού μπήκαν στο Β’ ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, με γκολ του Αρσενόπουλου στο 47’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 75΄με εύστοχο πέναλτι του Χαρακτίδη. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις, με γκολ του Κωβαίου, για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κατέχος, Βιζυκίδης, Τσαναξής, Κοτροτζίνης (49’ Κλάψης), Λάμπρου (71’ Πικουλίδης), Καρβούνης, Χαρακτίδης, Τσέλιος, Αρσενόπουλος, Σοτάι (60’ Θεοδωράκος), Νικολέας.

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ:  Παπαδόπουλος, Γεωργιάδης, Τσελερίδης (72’ Θάνος), Γιαλαμάς, Σιδηρόπουλος, Σπυρίδης, Εβουρούμ, Παναγόπουλος (61’ Παπάς), Κωβαίος, Πιτσούνης, Παπαναστασίου.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!