Αστέρας Ζωγρ. – Αττικός 3-3 (παράταση), 4-3 (πέναλτι)

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι κατάταξης, ο Αστέρας Ζωγράφου νίκησε τον Αττικό με 4-3 στα πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι πιθανότατα θα παραμείνουν στην Α΄ Αθηνών, μετά τη νίκη 2-1 που σημείωσε το Περιστέρι επί του Ελπιδοφόρου, προηγήθηκαν με 3-0 (!), χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ!

Η ομάδα του Ζωγράφου κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 μέσα σε 15 λεπτά και να πάει το παιχνίδι στην παράταση, στην οποία το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο. Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι, όπου ο Αστέρας επικράτησε με 4-3.

Ο Αττικός προηγήθηκε με 3-0 όπως προαναφέραμε, χάρη στα γκολ των Καπαρδέλη (28΄, 49΄) και Τζαβέλα (38΄).

Ο Αστέρας Ζωγράφου ισοφάρισε σε 3-3 με τέρματα που σημείωσαν οι Συριόπουλος (57΄), Κούρτι(60΄, 65΄).

Στα πέναλτι για τους γηπεδούχους ευστόχησαν οι Δούβος, Κούρτι, Συριόπουλος και Παπαβασιλείου, ενώ ο Μπαντουράκης, απέκρουσε το πέναλτι του Παντελαίου.

Για τον Αττικό ευστόχησαν οι Γραμματικόπουλος, Ντζέλιας και Καχίτζε.

Ο Τζαβέλας έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, ενώ ο Ασαμόα νικήθηκε από τον Δαδακαρίδη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τριτσώνης και βοηθοί του οι Γεωργαράκος και Ελευθερίου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ: Δαδακαρίδης, Κίτσος, Παντελαίος, Καλαμίδας, Τουρλούκης, Κοσμάς, Κούρτι, Ρούσσος, Πολυμερόπουλος (49΄Παπαδημητρίου), Δούβος, Παπαβασιλείου.

ΑΤΤΙΚΟΣ: Σιγάλας (71΄Μπαντουράκης), Κατσούνης (65΄Τζωρτζάκος), Κοτούλιας, Συριόπουλος, Τζαβέλας, ΚHACHIDZE, Γραμματικόπουλος, Ντζέλιας, Καπαρδέλης, ΑSAMOAH, Συμεωνίδης (55΄Συριόπουλος Γ).

Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα