Κυπελλούχος ο ΑΠΟΚ Βελουχίου με εξάρα!

Την κατάκτηση του 17ου Κύπελλου Ευρυτανίας στην ιστορία του πανηγύρισε ο ΑΠΟΚ Βελουχίου, επικρατώντας στον τελικό με 6-0 του Κατσαντώνη Αγράφων.

Η ομάδα του Βελουχίου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έφτασε δίκαια στην κατάκτηση του τροπαίου, αν και το τελικό σκορ αδικεί την προσπάθεια του συλλόγου των Αγράφων.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8’ ο Ζαραβέλης και στο 66’ ο Φλωράκης με σουτ έξω από την περιοχή, διαμόρφωσε το 2-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ΑΠΟΚ πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τον ίδιο… πρωταγωνιστή, ήτοι με τον Φλωράκη, ο οποίος στο 78’ με το τρίτο προσωπικό του τέρμα, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ο Κουτσουπιάς με προβολή νίκησε τον Καλύβα και έκανε το 5-0 ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 91’ ο Μπακαλίδης με πλασέ.

ΑΠΟΚ Βελούχι (Χρήστος Γιαννίτσαρης & Γιώργος Κρασιάς): Ρεσίτης, Πασσάς(83΄ Συγκελόπουλος), Γενιτσαρόπουλος Κ., Ζαραβέλης, Ντουφεκιάς, Πολυτσέρης, Μπόνιας(72΄ Ξαγάρας), Κατσαδούρος, Κουτσουπιάς, Μπακαλίδης, Γενιτσαρόπουλος Α.(52΄ Φλωράκης)

Άγραφα (Δημήτρης Αντωνίου): Καλύβας Γ., Θεοχάρης, Γιαννιώτης, Καλύβας Τ., Ράπτης, Αθανασόπουλος(75΄ Σαλαμάρας), Μάρκης, Καλύβας Κ., Γαλανός, Γεωργιάδης, Σιταράς(55΄ Λαμπρόπουλος)

Πηγή: EvrytaniaSport

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ