ΠΑΣ Γαλάτσι-Χαλάνδρι 4-2

Με τρία γκολ του Χατζηθωμά το Γαλάτσι έφτασε στους 42 βαθμούς στον τρίτο όμιλο της Β’ Αθηνών.

Το Χαλάνδρι δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το ματς, καθώς έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο πρώτο μισάωρο. Συγκεκριμένα ο Χατζηθωμάς είχε ήδη αρχίσει το προσωπικό του σόου με δύο γκολ (26’, 29’).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανέτας πέτυχε το 3-0 στο 60’ και μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χατζηθωμάς ολοκλήρωσε το χατ τρικ του. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (81’ Κίκης, 89’ Σταύρακας).

ΠΑΣ Γαλάτσι: Θραγουλόπουλος, Παπαβασιλείου, Ευαγγέλου (75’ Επταήμερος), Κοσκινάς, Σπανός, Θεοχαράκης, Πανέτας, Αρμύλας (64’ Θεωδορακάκος), Χατζηθωμάς, Κωνσταντακόπουλος (75’ Ραπάι), Ζούκας.

Χαλάνδρι: Στανός, Γερκίνης, Σταματόπουλος, Λυμπερόπουλος Π., Λαζόπουλος (85’ Σεφερός), Κβεντιασβίλι (46’ Παταντζής), Κούβαρης, Μάμαλης, Σταύρακας (89’ Αντσίνας), Κίκης, Λυμπερόπουλος Κ.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της Κυριακής (19/05) - «Φωτιά» στη Θεσσαλονίκη
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Πήγε οικογενειακώς στην Disney World – Πήρε μαζί του και τον Μπρουκ Λόπεζ!
Ποδοσφαιριστής της χρονιάς στην Premier League ο Φόντεν
Premier League: «Αγκαλιά» με τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι, ελπίζει σε… θαύμα η Άρσεναλ