Στην Εράνη η κούπα στη Μεσσηνία

Η Εράνη Φιλιατρών αναδείχτηκε Κυπελλούχος Μεσσηνίας, καθώς επικράτησε 4-3 στα πέναλτι της Κυπαρισσίας, σε έναν συγκλονιστικό τελικό.

Το Δημοτικό Γήπεδο της Κυπαρισσίας γέμισε από φίλους των δύο ομάδων, όπου το θέαμα που παρακολούθησαν τους αποζημίωσε. Η Κυπαρισσία άνοιξε το σκορ με τον Παναγιωτακόπουλο στο 31’, ενώ ο Μικελάτος ισοφάρισε σε 1-1 για την Εράνη στο 63’. Στο 60’ είχε αποβληθεί με δεύτερη κάρτα ο Κουρκουμέλης του ΑΟΚ, ενώ στο 76’ ο Κόλλιας της Εράνης είδε κι αυτός δεύτερη κίτρινη. Το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος του 90λεπτου και οδηγήθηκε στην παράταση. Η Εράνη θα μπορούσε να είχε τελειώσει το παιχνίδι στην παράταση αλλά έχασε πέναλτι ο Κουτσουρές.

Στα πέναλτι όμως, η Εράνη αποδείχτηκε πιο… ψύχραιμη και κατέκτησε το τρόπαιο με σκορ 4-3, με τον Αλεξανδρόπουλο να αποκρούει το πέναλτι του Γαργαρώνη στο τέλος, ενώ είχε προηγηθεί η άστοχη εκτέλεση του Κιούτακ της Κυπαρισσίας.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!